• Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
  • Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
  • Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0

Yaz Parfümü Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

blank

Kadın Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

blank

Erkek Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

Yaz ayları geldiğinde insanlar daha canlı ve hareketli olurlar, bu canlılığa güzel parfümler eşlik eder. Yaz aylarında parfüm kullanırken kokunun fresh ve doğal olması, sizleri ve çevrenizdekileri ağır kokarak, rahatsız etmemesi son derece önemlidir. Yaz kokuları genelde daha hafif ve hoş olmalı, kullanıcının ruhunu besleyip ona huzur vermelidir. Bu noktada yaz parfümü seçerken nelere dikkat etmeli ve bu seçimi nasıl yapmalısınız? Yazın ruhu hafif kokular nelerdir? Bu konuda sizler için daha detaylı bilgi vermek isteriz. Yazımızı inceleyerek yaz parfümü önerileri ve yaz kokuları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yazın Hangi Kokular Kullanılmalıdır?

yaz parfümü

Parfüm kullananların dikkat etmesi gereken önemli noktalardan birisi ten ve mevsime göre parfüm seçimi yapmaktır. Her koku her tende farklı hisler bırakmakta ve farklı kokmaktadır. Parfüm seçimini yaz aylarına ve kış aylarına göre dikkat ederek seçmelisiniz özellikle yaz ayları en hareketli, en sıcak zamanlar olduğundan yaz parfümlerini, güneş ile birlikte ağırlaşmaması adına, mutlaka hafif ve taze yaz kokularını tercih etmelisiniz.

Yazları etrafta ışıldayan canlı bir güneş, uçuş uçuş giyilen elbiseler, hafif bir ruj, hafif makyaj, renkli ve pastel kıyafetler… Yazları hayatımızı daha fresh yaşarken aynı zamanda canlılığımız ve hayat enerjimiz çok yüksektir. Yazları hayatımızda olan her şeyi nasıl hafife indiriyorsak parfüm seçiminde de buna dikkat etmeliyiz. Ağır ve yoğun aromalı kokuları kesinlikle tercih etmemeli, eğer ağır kokuları tercih ediyorsanız da kullanırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu ağır kokular ten ile uyumlu olmadığında pek hoşunuza gitmeyen bir koku karmaşası olabilir. Bu sebeple yaz aylarında bu tip ağır kokulardan uzak durulması en mantıklı karar olacaktır.

Eğer asla vazgeçemediğiniz bir koku ise, yaz sıcağı ile uyuşmasına çok çok dikkat etmelisiniz sıcakta güzel kokmak yerine kötü kokarak hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Ayrıca parfümü uygularken kıyafetinize ya da teninize uygulama şekliniz de önemlidir. Kışın kıyafetlerin üzerine uygulanması daha doğru olurken yazın parfümün cilde uygulanması daha doğru bir karar olacaktır. Çünkü yaz aylarında havanın sıcak olması sebebiyle insanlar çok ince kıyafetler tercih ederler ve ince kıyafetler üzerinde parfüm kokusu daha kısa sürede uçup gider. Bu sebeple yaz aylarında parfüm kullanırken parfümü kıyafetlere uygulamak yerine temiz cilde uygulamak gerekir. Böylece parfüm daha kalıcı ve daha hoş kokacaktır. Özellikle parfümü; göğüs bölgesine, kulak arkasına ve bileklere uygulayarak sıcak havanın etkisinde çevreye daha kolay yayılmasını sağlamak doğru olacaktır. Doğrudan güneş ışınlarına maruz kalan kıyafetlerin üzerine parfümü sıkmak kokunun daha hızlı bir şekilde uçmasına neden olmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: PARFÜM BOZULUR MU? AÇILDIKTAN SONRA NASIL SAKLANMALIDIR?

Fresh Kokular Ne Demek?

yaz parfümü

En geniş anlamıyla fresh kokuları çok hafif, ferah ve taze kokulardır diye tanımlamak mümkündür. Fresh kokuya sahip parfümlerin üst notalarında bulunan turunçgiller, hafif tropik ve ekşi meyveler ve hanımeli gibi bazı hafif kokulu ot ve çiçeklerden  oluşan notalardır. Bu parfümler, canlandırıcı, neşelendirici olup bahar aylarına ve özellikle yaz aylarına çok uygundurlar. Her yaş grubunun rahatlıkla tercih edebileceği bu yaz kokuları çok hoş ve narin kokarlar. Bu fresh kokular, yazları, en iyi yaz parfümü kategorisi içinde yer alır.

Her türlü hafif, meyve, çiçek ve otlar bu fresh kokulara dâhil olabilir. Örneğin bir deniz kokusu, hafif bir incir kokusu, nane, salatalık, sabunsu kokular, hafif çiçekler, yeşil notalar, yapraklar ve aklınıza gelebilecek her türlü hafif kokular. Bu grup çok geniştir ve belirli sınırlar koyup sadece onları gösteremeyiz. Yani bu grup belirli kalıplara sokulamaz. Kullanıcıyı baymayan, aksine ferahlık veren hafif, canlı, yumuşak kokulardır. Fresh kokular sıcak mevsimlerde rahatlıkla kullanılabilen her türlü kokudur. Yaz parfümü kadınların en çok tercih ettiği kokulardır. En iyi yaz parfümlerinde genelde fresh kokuları görmek mümkündür.

Siz de yazları çok hafif ve etkileyici kokmak isterseniz, yaz aylarında daha fresh kokular tercih ederek yaz ruhuna uyum sağlayabilirsiniz. Her mevsim olduğu gibi yaz parfümleri de kadınların vazgeçilmezidir. En iyi yaz parfümleri için Bella Parfüm’ e göz atabilir kendinize ve sevdiklerinize hediye etmek adına en uygun yaz kokularını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'tan yazın