• Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
  • Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
  • Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0

Bella Parfüm’den Parfüm Seçimi için Öneriler

blank

Kadın Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

blank

Erkek Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

Kullandığımız parfüm kişiliğinizi, tarzınızı ve karakterinizi yansıtır. Bu yüzden parfüm seçimi son derece önemlidir. Bazı kokular bazı kişilerle bütünleşir ve nereye gidersek gidelim o kokuyu duyduğumuzda onu kullanan kişiyi hatırlarız. Çünkü hafızamız koku alma duyumuzla bağlantılıdır. Çeşit çeşit kokular, parfümler vardır, önemli olan kendinizi en iyi hissettiren ve sizi yansıtan bir parfümü bulabilmektir. Kendinize en uygun parfüm seçimi için Bella Parfüm’e göz atmanızı tavsiye ederiz. Şimdi sizlere parfüm seçimi konusunda bazı tavsiyelerde bulunacağız.

Parfüm Seçimi Nasıl Olmalıdır?

parfüm seçimi

Bazen bir başkasının parfüm kokusunu beğenirsiniz ve alıp denediğinizde beğendiğiniz koku sizin teninizde aynı durmayabilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu nedenle farklı kişilerde beğendiğiniz kokuları almadan önce kendi teninizde mutlaka test edip almalısınız. Parfüm seçimi yapmak için en uygun zaman dilimi sabah saatleridir.

Sabah saatlerinde henüz koku alma duyusu uyanıktır ve gündelik kokular henüz havaya karışmamıştır. Bu, seçim yaparken önemli bir unsurdur. Ayrıca kendi tarzınıza en uygun parfümü bulmak da çok önemlidir. Bunun için önce tarzınızı tanımlamanız gerekir. Rahat ve samimi bir stiliniz varsa, odunsu ve hoş kokulu notalar bu kişiler için idealdir.

Klasik bir tarza sahipseniz, bu stile uygun olan kokular taze çiçeklerdir. Genelde bu grup çalışan kadınlardan oluşur. Çalışan kadınlar, kurumsal ortama uygun bir stil oluştururlar. Ve bu stile en uygun parfümler de tende yumuşak buketlere dönüşen yasemin, iris ve müge çiçekleridir. İddialı bir stiliniz varsa, oryantal notalar, amber, ağır çiçek kokuları cesaretin sembolü olarak öne çıkarlar ve bu grup için en uygun kokulardır. Asi bir tarza sahipseniz herkes gibi klasikleşmiş bir tarzınız yok demektir. Bu kişilerin giyimleri kendini genellikle metal, deri aksesuarlar ve sloganlı tişörtler ile belli eder. Deri notaları arasındaki bal, tütün ve odunsu notalar, vanilya gibi dengeleyicilerle bir araya gelerek sizin farklı tarzınıza eşlik edebilir.

Oryantal Koku Ne Demektir?

Oryantal koku genelde parfümler için kullanılan bir terimdir. Kehribar olarak da bilinen bu oryantal koku ailesi, kokuyu kullananlara benzersiz sıcaklık ve duygusallık hissi verir. Oryantal kokular diğer kokulara göre daha yoğun ve ağır kokan koku türüdür. Bu kokular; egzotik, şehvetli, seksi ve hoş kokulardır. Karamel, tarçın, kakule, zencefil, misk, tropikal çiçekler, ıtırlı bitkiler, tütün ve vanilya gibi kokular oryantal kokularına örnek verilebilir. Oryantal kokulardan oluşan parfümler oldukça çekici ve kalıcıdır.

En İyi Kadın Parfüm Önerileri

parfüm seçimi

Güzel bir kadın düşünelim, şık giyimli ve tarz sahibi bir kadın olsun. Ama bu kadın güzel kokmuyor ne düşünürsünüz? Şaşırır ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Koku görünmese de kadınlar için önemli bir aksesuardır. Bir kadınının tarzının tamamlayıcısı, onu diğer kadınlardan ayırarak ön planda tutacak özellik kesinlikle kokusudur. İşte sizler için en iyi kadın parfümlerini derledik.

My Burberry Blush

blank

Tam bir bahar kokusu olarak tanımlanır. Bahara uygun olarak çiçek kokulu parfümlerdendir. Temiz, hoş ve naif kokan My Burberry Blush Parfüm içerisinde yasemin başta olmak üzere birçok farklı çiçek kokusu barındırır. My Burberry Blush ikonik serinin meyveli ve çiçeksi bir versiyonu. Bu sentezden çok etkileneceksiniz.

Chloe Love Story

blank

İlk koklandığında baskın bir şekilde gül kokusunu hissettiriyor, daha sonra gül kokusunun yerini pudramsı yumuşak bir kokuya bırakıyor. Çiçeksi kokusuyla çiçek bahçelerinde hissettiren ama asla baymayan bir kokudur. Gün boyu üzerinizde kalan ve hafifliği ile hiç sıkmayan Chloe Love Story parfümü kullananlara çok temiz, romantik ve masum his verir.

Yves Saint Laurent Black Opium

blank

İçerisinde yasemin, gül, zambak çiçekleri kokusu ve daha birçok farklı koku barındıran bu parfümün yapılan araştırmalar sonucunda akılda en çok kalan koku olduğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca Black Opium parfümü, afrodizyak etkili kokular arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Creed Aventus For Her

blank

Calabria limonu, sedir, pembe dut, sandal ağacı ve tonkin miski gibi çeşitli kokulardan oluşan bu parfüm çok özel ve tarifi zor bir kokuya sahiptir. Asilliği ve şıklığı ile kalitesini hissettiren Creed Aventus parfüm, hem günlük hem de gece kullanımı için oldukça uygundur.

Dolce Gabbana Light Blue

blank

Dolce Gabbana Light Blue parfümü, iddialı ve şık bir kokudur. İçinde amber, misk, limon, kavunu ağacı gibi çeşitli kokuları bulundurur. Bu çiçeksi parfüm oldukça çekici ve asildir. Vazgeçemeyeceğiniz iddialı parfümlerinizden olacaktır.

Versace Eros Pour Femme

blank

İçerisinde gardenya, şakayık ve portakal çiçeği bulunan Versace Eros Pour Femme parfüm son derece kalıcı ve asil bir koku olarak tanımlanır. Ve de en çok beğenilen parfümler içinde yer alır. Tutkulu kadınlar için yaratılmıştır.

Bu yazımızda parfüm seçimi nasıl yapılır? Parfüm seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler neledir? Bunları ele aldık. Parfüm seçimi konusunda kararsızsanız, parfüm çeşitlerimize göz atmak için bellaparfum.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için Whatsapp’dan iletişime geçebilir veya yorum bırakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; En İyi Erkek Parfümü Hangisi? 2021 Erkek Parfüm Önerileri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'tan yazın