• Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
  • Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
  • Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0

Parfüm Kullanımı Nasıl Olmalı?-2021

blank

Kadın Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

blank

Erkek Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

Kullanacağınız parfümün gün boyu kalıcı olması özgüveninizi ve insanlarda bırakacağınız etkiyi de arttıracaktır. Bu nedenle kendiniz için en uygun parfümü bulmak oldukça önemlidir. Sizi yansıtan; tarzınıza, kişiliğinize en uygun doğru parfümü buldunuz, peki sonra? Herkesi büyüleyebilmek için doğru  bir şekilde parfüm kullanımı da son derece önemlidir. Parfümünüzün gün boyu kalıcı olabilmesi için birçok önemli nokta vardır. Kullanacağınız parfümün gün boyu kalıcı olabilmesi için neler yapılmalı, doğru parfüm kullanımı nasıl olmalıdır, parfüm nasıl sıkılır?  Bella Parfüm olarak tüm bu soruların cevaplarını ve parfüm kullanımı için önerileri sizler için derledik.

Parfüm Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

blank

Herkes güzel kokmak ve kokusuyla çevresindekileri büyülemek ister. Kişiler, kokular ile bütünleşir ve parfüm, kişinin karakterinin bir parçası haline gelir. Bu noktada doğru parfümü seçmek ve seçilen parfümü doğru bir şekilde kullanmak büyük öneme sahiptir. Öncelikle parfüm sıkacağınız yerin temiz ve kuru olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü parfümünüz teninizin sıcaklığı ile birlikte kokusunu tam olarak vermeye başlayacağından bu noktaların temiz olması ayrıca önemlidir. Banyo sonrası parfüm sıkmak için en ideal zamanlardan biridir. Banyo ile birlikte açılan gözenekleriniz sayesinde parfüm teninize daha çok oturacaktır.

Parfüm Tene Mi Kıyafete Mi Sıkılmalıdır?

parfüm kullanımı

Parfüm kalıcılığını arttırmak için sıklıkla merak edilen konulardan biri de parfümü tene mi yoksa kıyafete mi sıkmamız gerektiğidir. Kıyafetlere sıkılan kokular daha uzun süre kalıcı gibi gözükse de gün içinde vücut kokusuyla da birleşerek kötü bir kokuya dönüşebilir. Kıyafetlere sıkılan parfüm gerektiği gibi buharlaşamaz, buharlaşması ve dolayısıyla olması gerektiği gibi yayılması için ısıya ihtiyaç vardır. Bu nedenle kıyafetlere sıkılan parfüm asıl kokuyu veremez. Bedendeki bazı sıcak noktalar parfüm kalıcılığını arttırır. Bunun için kendi vücudunuzu iyi tanımanız da oldukça önemlidir.

Sevdiğiniz kokunun sizinle daha uzun kalması ve etrafa yayılması için parfümünüzü bu sıcak bölgelere sıkabilirsiniz. Nabız bölgeleri, parfümler için en ideal bölgelerdir ve kokuyu hapseder. Kulak arkası, el bilekleri, diz kapağı arkası, göğüs araları ve boyun parfümün en uzun süre kalıcı olacağı yerlerdir. Bu bölgeler kokuyu hapsederek parfümün ağırlaşmadan uzun süre kalıcı olmasına ve etrafa yayılmasına da yardımcı olur.

İşte, herkesin stilinin bir parçasını oluşturan parfüm kullanımı hakkında birkaç öneri…

Parfümlerinizi Temiz Cilde Sıkmalısınız

blank

Parfümü sıkacağınız bölgenin temiz ve kuru olması önemlidir. Parfümün asıl kokusu sıkacağınız bölgeyle birleşerek ortaya çıkar. Bu nedenle o bölgenin temiz olması parfümünüzün kokusunu tam olarak almanıza yardımcı olacaktır. Her parfüm her tende aynı şekilde durmayabilir dolayısıyla kullanacağınız parfümün teninize uygun olması da son derece önemlidir. Yapılan çalışmalar sonucu banyo sonrası sıkılan parfümün daha kalıcı olduğu ortaya çıkmıştır.

Banyo sonrası açılan gözeneklerinizle birlikte sıkacağınız parfümün etkisi artacak daha kalıcı parfüm elde etmiş olacaksınız. Aynı zamanda kuru ciltlerde parfüm kalıcılığı azalacağından cildinizi parfüm öncesinde nemlendirmeniz de etkili olacaktır. Bu noktada nemlendiriciyi bir makyaj bazı gibi düşünebiliriz. Duş sonrası nemlendirdiğiniz cildinize sıkacağınız parfüm daha uzun süre sizinle kalacaktır.

Parfümlerinizi Cilt Tipinize Uygun Seçmelisiniz

blank

Parfümün cildinize bırakacağı koku ve kalıcılık cilt tipinize göre değişiklik gösterecektir. Cildinizin yağ oranı ve ten rengine göre bile koku farklılık gösterebilir. Kuru, yağlı veya karma ciltlerde aynı parfüm farklı sonuçlar verebilir. Yağlı ciltler parfümleri daha uzun süre üzerlerinde tutabiliyor. Kuru ciltlerde ise bu durum tam tersi. Eğer kuru bir cildiniz varsa daha baskın parfümleri seçmeniz parfüm kalıcılığını arttıracaktır. Bu noktada cildiniz için en uygun parfümü seçmek oldukça önemlidir. Bunun için mümkünse sabahları, koku alma duyunuzun en aktif olduğu zamanlarda, parfümünüzü seçmelisiniz. Parfümünüzü seçmeden önce birkaç kez cildinizde kokuyu denemeli ve teniniz ile uyumuna bakmalısınız. Cildinizle bütünleşmeyen kokular en kalıcı parfüm bile olsa kısa sürede uçup gidecektir. Bu nedenle parfüm ile cildinizin uyumu oldukça önemlidir.

Parfümlerinizi Doğru Şekilde Sıkmalısınız!

blank

Kendinizi ifade etmenin belki de en güzel yollarından biri parfüm kullanımıdır. Cilt tipinizden parfümü uygulama şeklinize kadar birçok faktör parfümünüzün kalıcılığı üzerinde etkilidir. Boyun, kulak arkaları, el bilekleri parfüm sıkmak için en ideal bölgeler arasında yer alıyor. Vücudumuzda sıcak ve nabız bölgelerine sıkılan parfüm daha uzun süre kalıcı fakat yine de bu bölgelere parfüm sıkarken dikkat etmeniz gereken noktalar var. Öncelikle parfümünüzü cildinizin en az 20 cm uzağından sıkmalısınız. Parfümü sıktığınız bölgelere bir süre dokunup yaymamaya özen gösterin. Özellikle bileklerinize parfüm sıktıktan sonra onları birbirine sürtmeyin.

Cilt bakım ürünlerinin aksine parfümü vücudunuza sürmek yapısını ve formülünü bozar. Parfümü sıktıktan sonra bileklerinizi boynunuza ya da birbirine sürtmek parfüm kalıcılığını arttırır gibi görünse de bu durumun parfümün yapısını bozacağı ve almanız gereken kokunun değişebileceği ünlü parfüm uzmanları tarafından da ortaya konmuş. Parfümünüzü sıkıp cildinize oturmasını beklemek en etkili ve doğru sonuca ulaşmanızı sağlayacak parfüm kullanımı yöntemidir. Aynı zamanda, aynı bölgeye gün içinde sık sık parfüm sıkmak kokunun değişmesine de yol açacaktır.

Hafızamız ve koku alma duyumuz birbiri ile bağlantılı olarak çalıştığı için en unutulmaz anlar ve kişiler kokular ile eşleşir. Bella Parfüm, imzanız olabilecek ve sizinle bütünleşebilecek nitelikte geniş parfüm yelpazesini sizlere sunuyor.  Her cilt tipine uygun, uzun süre kalıcı parfümlere sitemizden ulaşabilir, kendiniz için en uygun parfümü seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'tan yazın