• Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
  • Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
  • Hızlı kargo teslimatı
  • Kapıda ödeme imkanı
  • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0

Parfüm Kullanımı için Öneriler-2021

blank

Kadın Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

blank

Erkek Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

Herkesin stilinin, belki de en önemli parçasını oluşturan parfümler, kişilerin kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan harika bir yoldur. Birbirinden farklı parfümler arasından en uygun ve sizi en iyi yansıtacak olan parfümü seçmek de oldukça zordur. Seçtiğiniz bu kokunun kısa sürede bozulmaması ve etkilerinin azalmaması için parfümlerin uygun koşullar altında saklanması gerekir.

Yüksek miktarlar ödediğiniz ve en sevdiğiniz parfümü daha uzun kullanmak, sizinle daha uzun süre kalmasını sağlamak için dikkat etmeniz gereken parfüm kullanımı önerilerini sizler için hazırladık. Bu yazımızda; parfümler ne kadar sürede bozulur, nasıl saklanmalıdır gibi en çok merak edilen sorulara yer veriyoruz.

Parfümler Ne Kadar Sürede Bozulur?

parfüm kullanımı

Güzel kokmak, kendinizi en iyi hissedeceğiniz ve özgüveninizi arttıracak en önemli etkendir. Bunun için en az doğru parfümü seçmek kadar etkili olan diğer nokta ise doğru parfüm kullanımı ve uygun koşullar altında saklama yöntemleridir. Maalesef parfümler, dikkat edilmediği takdirde kimyasal yapılarını kaybedebilirler. Parfümlerin bozulması kalıcılık oranlarını da etkiler. Parfümlerin bozulma süreleri 6 ile 36 ay arasında değişiklik gösterebilir.

Uygun saklama koşulları sağlanan parfümleri daha uzun süre kullanmak mümkündür. Parfümler bozuldukça orijinal kokularını kaybetmeye ve farklılaşmaya başlayabilir. Şişe veya kutunun üzerinde yazan tarihlere dikkat etmek parfümünüzden alacağınız verimi en üst noktaya çıkaracaktır. Bu tarihler genellikle şişenin en altında yer alan kodun içinde gizlidir. Örneğin; parfüm şişesinin altında yer alan 210060427 şeklindeki koda göre, parfümün son kullanma tarihinin 2021 yılının Haziran ayının 4. gününe kadar olduğunu gösterir.

Parfümlerin bozulma süresi, saklama koşullarının yanı sıra markalara ve içerdikleri notalara göre de farklılık gösterebilir. Oryantal kokular daha kalıcı ve dayanıklı olduğu için kısa sürede bozulmaz. Doğru parfüm kullanımı ile birlikte, oryantal kokuların yanında odunsu ve çiçeksi kokular da daha uzun ömürlüdür. Turunçgil kokular; bergamot, portakal, limon en çabuk bozulabilen kokular arasında yer alır. Bu kokulara sahip bir parfümünüz varsa saklama koşullarına ayrıca dikkat etmeniz gerekebilir.

Bozuk Parfüm Nasıl Anlaşılır?

blank

Çok sevdiğiniz parfümlerinizi uygun koşullar altında saklamadığınızda erken vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bunu yaşamamak ve parfümlerinizi uzun süre kullanmak için saklama koşullarına dikkat etmeniz gerekir. Parfümlerinizin bozulduğunu anlamanız oldukça kolaydır. Severek kullandığınız yüksek kalıcılığa sahip parfümlerinizden artık eskisi kadar verim alamıyorsanız parfümlerinizin bozulmuş olma ihtimali yüksektir.

Parfümünüz bozulmuşsa ekşi ve ağır bir plastik kokusu alırsınız. İlk aldığınızda burnunuza gelen notalar değişmeye başladıysa parfümünüzün bozulmuş olabileceğini düşünebilirsiniz. Yüksek ısı ve ışığa maruz kalan parfümler daha erken bozulur. Bunun için parfümlerinizi doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Çok sıklıkla görülmese de parfümü sıktığınızda cildiniz üzerinde herhangi bir alerjik reaksiyon göstermesi akıllara parfümün bozulmuş olabileceğini getirecektir. Parfümleri, kimyasal yapıları bozulmadan saklamanın ve kullanmanın birçok yolu vardır. Parfümünüzü nasıl saklamanız gerektiği konusunda ayrıntılı olarak anlattığımız parfüm kullanımı önerileri için yazımızı okumaya devam edebilirisiniz…

Parfüm Buzdolabında Saklanır Mı?

Parfüm kullanımı için dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta vardır. Parfümleriniz için uygun bir ortam oluşturmanız son derece önemlidir. Uygun koşullar altında saklanmadığında parfümde bozulmalar meydana gelebileceğini unutmamanız gerekir. Bunun için en çok merak edilen konu ise parfümün buzdolabında saklanıp saklanmayacağı.

Parfümleriniz için en uygun sıcaklık 20 derecenin altındaki ortamlardır. Özellikle yaz aylarında artan sıcaklıkla birlikte buzdolabınızı parfümleriniz için uygun olacak bir sıcaklığa ayarlayabilir ve burada saklayabilirsiniz. Buzdolabınızın sıcaklığını ayarlayabildiğiniz ve bu sıcaklığı koruyabildiğiniz ölçüde parfümlerinizi buzdolabınızda saklamanızda bir problem yoktur. Aşırı sıcak kadar aşırı soğuk ortamların da parfümlerinizi bozabileceğini göz önüne alarak uygun sıcaklığı bulabilir ve parfümlerinizi saklayabilirsiniz.

Parfümler Nasıl Saklanmalıdır?

blank

Makyaj masası ya da komodinin üzerine sıralanmış birbirinden şık şişeleri olan parfümleri görmek herkesi mutlu eder. Fakat bu bölgelerde parfümlerinizi sıralamadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Yüksek ısı ve ışık parfümlerinizin en büyük düşmanıdır. Parfümlerinizi sıralayacağınız bu noktalar doğrudan güneş ışığı alıyorsa kimyasal yapıları kısa sürede bozulabilir. Bu nedenle parfümlerinizi korumak için bulunacakları ortamı onlar için uygun hale getirmeniz gerekir.

Çok sıcak ortamların yanı sıra soğuk ortamlar da parfümlerinizi olumsuz etkileyecektir. Parfüm için en ideal sıcaklığın 20 derece ve altı olduğu ünlü parfüm uzmanları tarafından da belirtiliyor. Bununla birlikte parfümlerinizi orijinal şişelerinde saklamaya ve şişeler arası aktarım yapmamaya da özen göstermelisiniz. Seyahatler sırasında büyük parfüm şişelerini taşımak zor olduğu için küçük bir şişeye aktarmak kurtarıcı gibi görünse de bu durumda parfümlerin kimyasal yapıları bozulabilir. Böyle durumlarda parfümünüzün seyahat boyunu kullanmak daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Banyo gibi nemli ortamlar parfümlerinize zarar verebileceği için onları bu ortamlarda saklamanız da uygun olmayacaktır. Mümkünse parfümleri, kutularında saklamak erken bozulmasını engelleyecek ve parfümleriniz için en sağlıklı yol olacaktır. Parfüm kullanımı sonrası uzun süre kapağını açık bırakmak oksijen ile teması arttıracak, yapısında bozulmalara ve parfümün uçmasına neden olacaktır.

blank

Hepimizin hayatında farklı yeri olan parfümler bazen bir anı ile bazen bir kişi ile bütünleşebilir. Harika kokuları ve uzun süre kalıcı olmaları ile parfümler, herkesi etkiler. Hayatımızda bu kadar önemli yeri olan parfümlerin de bizimle daha uzun süre kalmasını isteriz. Bunun için de doğru parfüm kullanımı ve uygun koşullar altında saklanması oldukça önemlidir.

Bu yazımızda parfüm kullanımı ile alakalı önerilerde bulunduk. Bella Parfüm olarak her zevke hitap edebilecek birbirinden farklı parfümleri sizlere sunuyoruz. Sizi en iyi yansıtan parfümünüzü seçebilir, uygun koşullar altında saklayarak uzun süre sizinle kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'tan yazın