• Hızlı kargo teslimatı
 • Kapıda ödeme imkanı
 • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
 • Hızlı kargo teslimatı
 • Kapıda ödeme imkanı
 • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
 • Hızlı kargo teslimatı
 • Kapıda ödeme imkanı
 • %100 orijinal parfümler

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

blank

Kadın Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

blank

Erkek Tester Parfümler

Bakımlı Olmanın ve Şık Görünmenin Tamamlayıcısı

Parfümler kişilerin karakterinin ve kişiliğinin bir parçasıdır. Bıraktıkları etkiyle birlikte kişiler bir bütün haline gelir. Yıllar geçse bile bir parfüm kokusu sizi eskiye götürebilir, anılarınızı tazeleyebilir. Kullanılan parfümün kalıcılığı, kokusu kişinin özgüvenini ve diğer insanlar üzerinde bıraktığı izlenimi de etkiler. Gün boyu parfümün etkisinin sürmesi kişiye kendini temiz ve ferah hissettirdiğinden özgüvenini arttırır. Sizi yansıtan en doğru parfümü buldunuz ancak orijinalliğinden emin olamıyorsanız sizler için birkaç tüyomuz var. Son zamanlarda hemen hemen her ürünün sahtesi üretiliyor. Parfüm diğer ürünlerden farklı olarak doğrudan cilde temas ettiği için orijinal olmayan merdiven altı üretimler sağlığınızı ciddi oranda tehdit eder. Bu yazımızda orijinal parfüm nasıl seçilir, kadın ve erkekler için parfüm önerileri gibi merak edilen konulara yer veriyoruz.

 • Orijinal parfümlerin seri numarası hem karton kutu üzerine hem de cam şişe üzerine işlenir. Eğer seri numarası her ikisinde de yazmıyorsa ya da seri numaraları birbirinden farklıysa bu parfüm sahtedir.
 • Parfümü beyaz bir peçeteye sıkın ve iz kalıp kalmadığını kontrol edin. Orijinal olmayan parfümler içerdikleri renklendiriciler sebebiyle iz bırakmaktadır.
 • Orijinal ve sahte parfümün arasında renk farklı olmaktadır.
 • Parfümün kokusu sıkıldıktan 1-2 saat sonra uçuyorsa ya da tüm kokuları aynı anda veriyorsa o parfüm sahtedir. Orijinal parfümler farklı sürelerde kokularını verir.
 • Orijinal parfümlerin karton kesimleri kusursuz, renkleri parlak ve yazıları, kapağı simetriktir. Karton kalitesiz ve hatalıysa ürün sahtedir.
 • İnternet sitesinde görünen şişeden farklı bir şişe ile satılıyorsa sahte olduğunun bir işareti olabilir.
 • Parfüm ortalama fiyatının çok çok altında satılıyorsa bu parfüm yüksek ihtimalle sahtedir.

Orijinal Parfüm Nereden Alınır?

Orijinal parfümlere ulaşmak, orijinalliğinden emin olmak pek de kolay bir iş değildir. Sizlere orijinal parfüm alabileceğiniz yerleri aktaracağız. En bilinen yerlerden biri gümrüklerde yer alan free shop mağazalarıdır. Buralar doğrudan devlet denetimli olduğu için sahte parfüm satılması mümkün değildir. Güvenirliği kanıtlanmış bilinen departmanlı mağazalar, güvenilir kozmetik firmaları, güvenilir zincir mağaza ve marketlerden orijinal parfüm satın alabilirsiniz.

Orijinal Kadın Parfüm Önerileri

Narciso Rodriguez Rogue

Narciso Rouge Orijinal Parfüm

Kendine güvenen, güçlü kadınların tercihi ateş kırmızısı rengiyle Narciso Rodriguez tarafından ikonik imza şişesiyle sevenlerine sunuluyor. Her ortamda nefesleri kesen kokusuyla vazgeçilmezler arasında yerini koruyor.

Tepe Notası: İris, Bulgar Gülü

Kalp Notası: Misk, Portakal Çiçeği ve Tuberoz

Dip Notası: Vetiver, Beyaz Sedir Ekstresi, Sedir, Tonka Fasulyesi, Vanilya ve Sandal Ağacı

Narciso Rodriguez “Cesur ve yeni bir ruh var. Sarhoş edici”

Chanel Chance

Chanel Chance Orijinal Parfüm

Kokuların bizim ve çevremizdekiler için ne kadar önemli ve etkili olduğunu çok iyi biliriz. Parfümün kalıcılığı da kokusu kadar önemlidir. Chanel Chance tam böyle bir koku, etkili ve kalıcı. Parfüm şişesinin tasarımı düz bir şişe tasarımındansa daha farklı hatlar sunuyor. Jacques Polge imzalı parfümün kadınları büyüleyen bir atmosferi var.

Tepe Notası: Pembe Biber, Ananas, Paçuli, Sümbül, İristen

Kalp Notası: Yasemin ve Limon

Dip Notası: Kehribar, Vetiver, Beyaz Misk, Vanilya

Çiçeksi ve ferah kokusuyla kalıcılığı 7-10 saat arasında değişiyor. Günlük kullanım için oldukça uygun olan parfüm tatlılığı kadar çekici de bir koku hal böyle olunca kadınların bir numaralı tercihleri arasında yer almasına şaşırmamak gerekiyor.

Christian Dior Hypnotic Poison

Orijinal Parfüm Hypnotic Poison

Dior’un şüphesiz en şöhretli parfümü olan Christian Dior Hypnotic Poison, oriyantal vanilya grubuna giren tatlı parfümlerden birisidir. Meyveli ve tatlı bir aromaya sahiptir. Hipnotik Zehir anlamına gelen parfüm isminin hakkını veriyor. Büyüleyici ve yoğun kokusuyla çevrenizdekileri etkileyebilirsiniz.

Tepe Notası: Erik, kayısı, Hindistan cevizi

Kalp Notası: Sümbülteber, zambak, gül, gül ağacı, kimyon

Dip Notası: Sandal ağacı, Badem, Vanilya, Misk notaları

İlk sıkışta gelen tatlımsı vanilya aroması aynı şekilde devam eder. Yoğun aroması sebebiyle kış aylarında kullanmaya çok daha uygun bir parfümdür.

Orijinal Erkek Parfüm Önerileri

Chanel Bleu

Orijinal Parfüm Chanel Bleu

Chanel Bleu, turunçgiller, baharatlar ve aromatik otlarla birlikte büyüleyici bir kokuya sahip. Erkeksi yeşil çiçeklerle birlikte desteklenen yapısıyla günlük kullanıma oldukça uygundur.

Tepe Notası: Limon, Greyfurt, Pembe Biber, Bergamot, Kişniş, Nane, Aldehitler

Kalp Notası: Kavun, Yasemin, Zencefil, Muskat

Dip Notası: Laden Otu, Paçuli, Sandal Ağacı, Sedir Ağacı, Amber, Tütsü, Amber Ağacı

Açılışta verdiği metalik kokular kaybolurken yerini kavun ve bergamot alıyor. Sonlarda misk ve tatlı amber hakim olarak erkeksi ancak tatlı bir kokuya bürünüyorsunuz.

Dolce Gabbana

Orijinal Parfüm Dolce Gabbana

Dolce Gabbana, Sıcak kokusuyla kışın birçok erkeğin vazgeçilmez kokuları arasında yerini alıyor. Oliver Polge tarafından üretilen bu parfüm büyüleyici, karizmatik ve baştan çıkarıcı kokusuyla cesur ve modern bir izlenim bırakmanızı sağlıyor.  Oryantal Baharatlılar koku ailesine sahip olan parfüm genç ve enerjik yapısıyla 20-35 yaş kitlesine hitap ediyor. Sonbahar ve kış mevsimi için oldukça idealdir.

Tepe Notası: Greyfurt, Kişniş, Fesleğen

Kalp Notası: Zencefil, Portakal Çiçeği, Kakule

Dip Notası: Amber, Sedir Ağacı, Tütün

Creed Viking

Orijinal Parfüm Creed Viking

Creed Viking, Viking ruhuna sahip olan bir erkeğin koku ile birleştirilmiş hali oldukça cesur ve özel bir kokuyu bizlere sunuyor.  Parfümün içerisindeki pembe biber kokusunun zamanla oturması ve naneyle harmanlanması oldukça ferah bir kokuyu bizlere veriyor. Oldukça sert ve maskülen yapısıyla erkeklere şüphesiz olarak önerilebilecek bir parfüm.

Tepe Notası: Calabria Bergamot, Sicilya Limon, Pembe Biber

Kalp Notası: Biber, Bulgar Gülü, Nane

Dip Notası: Hint Sandal Ağacı, Haiti Vetiver, Hint Silhatı, Lavanta

Bu yazımızda sizlere orijinal parfümün nasıl anlaşılacağından, kadın ve erkeklere parfüm önerilerinden bahsettik sizler de teninize en yakışan parfümü bulmak istiyorsanız önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'tan yazın